God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ryttermarken 6, 3520 Farum · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 0,6 % | 15,5 % | 14,7 % | 4,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 440,6 % | 561,2 % | >999 % | 73,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 26,2 % | 38,4 % | 49,6 % | 51,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 2,4 % | 40,4 % | 29,7 % | 8,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 26,2 % | 38,4 % | 49,6 % | 51,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 73,8 % | 61,6 % | 50,4 % | 48,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,2 % | 0 % | — | 0,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -128.684 kr. i 2021 til 33.996 kr. i 2025 (+126 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -129 | -133 | -31 | -61 | 34 | +156 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -69.741.619 kr. i 2021 til 3.307.782 kr. i 2025 (+105 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -69.742 | 330 | 10.185 | 10.668 | 3.308 | −69 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -69.648.651 kr. i 2021 til 3.299.923 kr. i 2025 (+105 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -69.649 | 359 | 10.191 | 10.681 | 3.300 | −69 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 59.407 | 24.870 | 35.085 | 45.813 | 49.085 | +7 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 59.407 | 24.870 | 35.085 | 45.813 | 49.085 | +7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 115.658 kr. i 2021 til 149.862 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 116 | 15 | 0 | – | 150 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 50.529 | 32.582 | 30.620 | 26.618 | 27.411 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 109.936 | 57.452 | 65.705 | 72.431 | 76.496 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 14.698.072 kr. i 2021 til 39.229.846 kr. i 2025 (+167 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 14.698 | 15.057 | 25.249 | 35.930 | 39.230 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 35.000.000 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 35.000 | 35.000 | 35.000 | 35.000 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 60.238.033 kr. i 2021 til 37.266.437 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 60.238 | 7.394 | 5.456 | 1.501 | 37.266 | +2382 % | |
| Passiver i alt | 109.936 | 57.452 | 65.705 | 72.431 | 76.496 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
21 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Farum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Furesø