Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Rathlousgade 19, 8300 Odder · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -1 % | 8,6 % | 3,7 % | 10,2 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,7 % | 97,8 % | 98,8 % | 97 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -1 % | 8,8 % | 3,7 % | 10,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,7 % | 97,8 % | 98,8 % | 97 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,3 % | 2,2 % | 1,2 % | 3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | 159,5 % | 53,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.969 kr. i 2022 til -12.243 kr. i 2026 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -8 | -11 | -11 | -12 | −11 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -6.969 kr. i 2022 til -12.243 kr. i 2026 (−76 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -8 | -11 | -11 | -12 | −11 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 333.142 kr. i 2022 til 304.569 kr. i 2026 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 333 | -24 | 241 | 103 | 305 | +196 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 259.860 kr. i 2022 til 237.469 kr. i 2026 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 260 | -19 | 188 | 80 | 237 | +196 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 197.626 kr. i 2022 til 2.671 kr. i 2026 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 198 | 122 | 67 | 11 | 3 | −76 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.127 | 2.002 | 2.182 | 2.192 | 2.336 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 2.127 | 2.002 | 2.182 | 2.192 | 2.336 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.043.817 kr. i 2022 til 2.267.025 kr. i 2026 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.044 | 1.996 | 2.134 | 2.165 | 2.267 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 72.286 kr. i 2022 til 64.218 kr. i 2026 (−11 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 72 | – | 43 | 20 | 64 | +218 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 10.688 kr. i 2022 til 5.004 kr. i 2026 (−53 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 11 | 5 | 5 | 7 | 5 | −28 % | |
| Passiver i alt | 2.127 | 2.002 | 2.182 | 2.192 | 2.336 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | – | – | 1 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odder — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.