Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Molevej 17A, 6340 Kruså · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 3,5 % | 24,4 % | 4,3 % | 6,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | 758,7 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 98,1 % | 98,6 % | 95,2 % | 99,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 3,5 % | 24,8 % | 4,5 % | 6,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 98,1 % | 98,6 % | 95,2 % | 99,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 1,9 % | 1,4 % | 4,8 % | 0,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 195,5 % | 292,3 % | 116 % | 396 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -89.167 kr. i 2021 til -108.545 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -89 | -70 | -57 | -113 | -109 | +4 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 530.655 kr. i 2021 til 779.993 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 531 | 636 | 523 | 607 | 780 | +28 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -619.822 kr. i 2021 til -888.538 kr. i 2025 (−43 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -620 | -706 | -580 | -720 | -889 | −23 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -1.250.797 kr. i 2021 til 2.708.987 kr. i 2025 (+317 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.251 | 1.042 | 9.492 | – | 2.709 | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -1.250.797 kr. i 2021 til 2.715.087 kr. i 2025 (+317 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.251 | 1.027 | 9.492 | 1.788 | 2.715 | +52 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 11.030 | 13.790 | 24.028 | 26.591 | 29.250 | +10 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 11.030 | 13.790 | 24.028 | 26.591 | 29.250 | +10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.003.700 kr. i 2021 til 1.462.919 kr. i 2025 (+46 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.004 | 1.087 | 1.574 | 2.339 | 1.463 | −37 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 17.956 | 15.960 | 14.796 | 15.298 | 13.507 | −12 % | |
| Aktiver i alt | 28.985 | 29.750 | 38.824 | 41.889 | 42.758 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 28.367.185 kr. i 2021 til 42.388.052 kr. i 2025 (+49 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 28.367 | 29.194 | 38.285 | 39.873 | 42.388 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 618.162 kr. i 2021 til 369.466 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 618 | 556 | 538 | 2.016 | 369 | −82 % | |
| Passiver i alt | 28.985 | 29.750 | 38.824 | 41.889 | 42.758 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kruså — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aabenraa