Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Dyssevej 8, 2670 Greve · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 10,1 % | 16,8 % | 11 % | 19,2 % | 13,3 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | 890 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 97,5 % | 98,3 % | 96,5 % | 93,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 10,1 % | 17,2 % | 11,2 % | 19,9 % | 14,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,9 % | 97,5 % | 98,3 % | 96,5 % | 93,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,1 % | 2,5 % | 1,7 % | 3,5 % | 6,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 86,9 % | 445,7 % | 240,7 % | 223,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.250 kr. i 2021 til -26.610 kr. i 2025 (−326 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -11 | -24 | -26 | -27 | −3 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -23.950 kr. i 2023 til -26.610 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | -24 | -26 | -27 | −3 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 230.398 kr. i 2021 til 549.123 kr. i 2025 (+138 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 230 | 444 | 328 | 691 | 549 | −21 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 232.366 kr. i 2021 til 542.020 kr. i 2025 (+133 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 232 | 455 | 320 | 676 | 542 | −20 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.662 | 1.857 | 1.757 | 1.995 | 1.810 | −9 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.662 | 1.857 | 1.757 | 1.995 | 1.810 | −9 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 79.566 kr. i 2021 til 566.511 kr. i 2025 (+612 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 80 | 60 | 217 | 301 | 567 | +88 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 645 | 858 | 1.139 | 1.531 | 2.252 | +47 % | |
| Aktiver i alt | 2.307 | 2.715 | 2.896 | 3.526 | 4.062 | +15 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.304.750 kr. i 2021 til 3.808.583 kr. i 2025 (+65 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.305 | 2.646 | 2.848 | 3.402 | 3.809 | +12 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.000 kr. i 2021 til 253.014 kr. i 2025 (+12551 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 69 | 49 | 125 | 253 | +103 % | |
| Passiver i alt | 2.307 | 2.715 | 2.896 | 3.526 | 4.062 | +15 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Greve — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.