Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Hasselø Tværvej 7, 4873 Væggerløse · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -7,5 % | 48,7 % | 31,6 % | 28,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 389,7 % | 164,1 % | 366,7 % | 548,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 90,7 % | 84,4 % | 91,5 % | 91 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -8,2 % | 57,7 % | 34,6 % | 31,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 90,7 % | 84,4 % | 91,5 % | 91 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 9,3 % | 15,6 % | 8,5 % | 9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 280,8 % | 61,8 % | 66,1 % | 81,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -7.526 kr. i 2022 til -7.354 kr. i 2026 (+2 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -7 | -7 | -7 | -7 | −1 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -7.526 kr. i 2022 til -7.354 kr. i 2026 (+2 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -7 | -7 | -7 | -7 | −1 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 211.377 kr. i 2022 til 558.329 kr. i 2026 (+164 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 211 | -37 | 575 | 463 | 558 | +21 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 213.082 kr. i 2022 til 556.270 kr. i 2026 (+161 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 213 | -35 | 577 | 464 | 556 | +20 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 418 | 297 | 881 | 1.008 | 986 | −2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 418 | 297 | 881 | 1.008 | 986 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 52.891 kr. i 2022 til 140.577 kr. i 2026 (+166 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 53 | 121 | 114 | 83 | 141 | +70 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 108 | 169 | 303 | 459 | 951 | +107 % | |
| Aktiver i alt | 526 | 466 | 1.185 | 1.467 | 1.936 | +32 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 465.425 kr. i 2022 til 1.763.077 kr. i 2026 (+279 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 465 | 423 | 1.000 | 1.342 | 1.763 | +31 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 60.128 kr. i 2022 til 173.375 kr. i 2026 (+188 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 60 | 43 | 185 | 125 | 173 | +39 % | |
| Passiver i alt | 526 | 466 | 1.185 | 1.467 | 1.936 | +32 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Væggerløse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Guldborgsund