Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Vandtårnsvej 62B, 2860 Søborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 96,5 % | -22,4 % | -130,6 % | 81,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 127,3 % | 126,5 % | 120,1 % | 117,8 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 97,2 % | 96,6 % | 91,9 % | 98,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 99,3 % | -23,2 % | -142,1 % | 82,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 97,2 % | 96,6 % | 91,9 % | 98,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 2,8 % | 3,4 % | 8,1 % | 1,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 0 kr. i 2022 til -16.750 kr. i 2026. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | -20 | -10 | -16 | -17 | −3 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.916 kr. i 2022 til 24.845.064 kr. i 2026 (+1296615 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 15.165 | -2.878 | -7.279 | 24.845 | +441 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.916 kr. i 2022 til 24.845.064 kr. i 2026 (+1296615 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 15.165 | -2.878 | -7.279 | 24.845 | +441 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 15.178 | 12.303 | 5.031 | 29.884 | +494 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 15.178 | 12.303 | 5.031 | 29.884 | +494 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 238.536 kr. i 2022 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 239 | 0 | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 539 | 537 | 534 | 543 | 552 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 539 | 15.714 | 12.837 | 5.574 | 30.436 | +446 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 113.926 kr. i 2022 til 29.967.380 kr. i 2026 (+26204 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 114 | 15.279 | 12.401 | 5.122 | 29.967 | +485 % | |
| Langfristet gæld i alt | 14 | 14 | 14 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 411.762 kr. i 2022 til 468.535 kr. i 2026 (+14 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 412 | 422 | 422 | 452 | 469 | +4 % | |
| Passiver i alt | 539 | 15.714 | 12.837 | 5.574 | 30.436 | +446 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Søborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gladsaxe