Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Torvet 10, 8300 Odder · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -6 % | -4,8 % | -4,2 % | -5,1 % | -2,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 2,3 % | 2,4 % | 4,9 % | 14,5 % | 9,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 17 % | 12,2 % | 7,7 % | 66,1 % | 64,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -35,3 % | -39,4 % | -54,1 % | -7,8 % | -3,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 17 % | 12,2 % | 7,7 % | 66,1 % | 64,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 83 % | 87,8 % | 92,3 % | 33,9 % | 35,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,3 % | 0,9 % | 1,2 % | 0,8 % | 2,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -38.603 kr. i 2022 til -40.399 kr. i 2026 (−5 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -39 | -36 | -40 | -27 | -40 | −52 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -183.338 kr. i 2022 til -99.383 kr. i 2026 (+46 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -183 | -188 | -200 | -209 | -99 | +52 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -183.338 kr. i 2022 til -77.519 kr. i 2026 (+58 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -183 | -147 | -131 | -162 | -78 | +52 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.992 | 2.992 | 2.992 | 2.992 | 2.992 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.992 | 2.992 | 2.992 | 2.992 | 2.992 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 8.666 kr. i 2022 til 27.780 kr. i 2026 (+221 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9 | 23 | 34 | 8 | 28 | +245 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 59 | 64 | 143 | 155 | 103 | −33 % | |
| Aktiver i alt | 3.051 | 3.056 | 3.135 | 3.147 | 3.095 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 519.121 kr. i 2022 til 2.002.262 kr. i 2026 (+286 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 519 | 372 | 242 | 2.080 | 2.002 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.531.448 kr. i 2022 til 1.093.049 kr. i 2026 (−57 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.531 | 2.684 | 2.894 | 1.067 | 1.093 | +2 % | |
| Passiver i alt | 3.051 | 3.056 | 3.135 | 3.147 | 3.095 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odder — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.