Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gydebakken 5, 3520 Farum · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 15,4 % | -10,3 % | 12,8 % | 5,2 % | 1,8 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,4 % | 99,9 % | 99,1 % | 97,9 % | 97,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 15,7 % | -10,3 % | 12,9 % | 5,3 % | 1,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,4 % | 99,9 % | 99,1 % | 97,9 % | 97,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,6 % | 0,1 % | 0,9 % | 2,1 % | 2,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 164,7 % | >999 % | >999 % | 386,2 % | 987,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -157.151 kr. i 2021 til -156.741 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -157 | -301 | -132 | -175 | -157 | +10 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -157.151 kr. i 2021 til -156.741 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -157 | -301 | -132 | -175 | -157 | +10 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 14.752.325 kr. i 2021 til 1.714.937 kr. i 2025 (−88 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 14.752 | -8.360 | 11.998 | 4.744 | 1.715 | −64 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 11.449.806 kr. i 2021 til 1.237.780 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11.450 | -6.641 | 9.324 | 3.597 | 1.238 | −66 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 54 | 3 | 44 | 51 | 66 | +28 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 54 | 3 | 44 | 51 | 66 | +28 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.009.947 kr. i 2021 til 18.099.023 kr. i 2025 (+800 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.010 | 8.984 | 16.928 | 5.667 | 18.099 | +219 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 74.103 | 64.626 | 73.047 | 69.433 | 69.022 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 74.158 | 64.629 | 73.091 | 69.484 | 69.088 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 72.937.026 kr. i 2021 til 67.254.756 kr. i 2025 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 72.937 | 64.596 | 72.420 | 68.017 | 67.255 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.220.484 kr. i 2021 til 1.833.037 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.220 | 33 | 671 | 1.467 | 1.833 | +25 % | |
| Passiver i alt | 74.158 | 64.629 | 73.091 | 69.484 | 69.088 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Farum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Furesø