Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lillekongens Ager 30, 7171 Uldum · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 52,7 % | 55,9 % | 59,6 % | 69,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 155,7 % | 80,2 % | 94 % | 548,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 98,5 % | 96,8 % | 96,8 % | 97,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 53,5 % | 57,8 % | 61,6 % | 71,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 98,5 % | 96,8 % | 96,8 % | 97,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 1,5 % | 3,2 % | 3,2 % | 2,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 155,7 % | 80,2 % | 94 % | 97,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -4.645 kr. i 2021 til -6.445 kr. i 2025 (−39 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -3 | -3 | -4 | -6 | −70 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 98.710 kr. i 2021 til 164.592 kr. i 2025 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 99 | 108 | 115 | 123 | 165 | +34 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 98.710 kr. i 2021 til 164.592 kr. i 2025 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 99 | 108 | 115 | 123 | 165 | +34 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 4.865 kr. i 2022 til 6.332 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 5 | 5 | 6 | 6 | +4 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 5 | 5 | 6 | 36 | +484 % | |
| Aktiver i alt | 200 | 205 | 205 | 206 | 236 | +14 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 138.710 kr. i 2021 til 229.204 kr. i 2025 (+65 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 139 | 202 | 199 | 200 | 229 | +15 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 61.290 kr. i 2021 til 6.511 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 61 | 3 | 7 | 7 | 7 | +0 % | |
| Passiver i alt | 200 | 205 | 205 | 206 | 236 | +14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Uldum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hedensted