Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Laveskov Alle 114, 3050 Humlebæk · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -2 % | 9,3 % | 30,6 % | 68,8 % | 21,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 14,9 % | 22 % | 43,2 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | -1,2 % | 8,2 % | 35,5 % | 97,2 % | 96,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 173,9 % | 113,2 % | 86,4 % | 70,8 % | 22,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | -1,2 % | 8,2 % | 35,5 % | 97,2 % | 96,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 101,2 % | 91,8 % | 64,5 % | 2,8 % | 3,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 0 % | 1,8 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.626 kr. i 2021 til -8.751 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -8 | -8 | -9 | -9 | −1 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -6.626 kr. i 2021 til -8.751 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -8 | -8 | -9 | -9 | −1 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -120.716 kr. i 2021 til 1.974.236 kr. i 2025 (+1735 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -121 | 402 | 1.816 | 4.919 | 1.974 | −60 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -94.158 kr. i 2021 til 1.975.477 kr. i 2025 (+2198 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -94 | 464 | 1.854 | 4.918 | 1.975 | −60 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.364 | 4.364 | 4.364 | 4.364 | 4.364 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.364 | 4.364 | 4.364 | 4.364 | 4.364 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 470 kr. i 2021 til 3.927.692 kr. i 2025 (+835579 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 1 | 70 | 2.118 | 3.928 | +85 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 338 | 628 | 1.685 | 2.781 | 4.729 | +70 % | |
| Aktiver i alt | 4.702 | 4.992 | 6.049 | 7.145 | 9.093 | +27 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -54.158 kr. i 2021 til 8.782.659 kr. i 2025 (+16317 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -54 | 410 | 2.146 | 6.942 | 8.783 | +27 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.488.469 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.488 | 1.723 | 0 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.267.787 kr. i 2021 til 310.738 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.268 | 2.859 | 3.903 | 203 | 311 | +53 % | |
| Passiver i alt | 4.702 | 4.992 | 6.049 | 7.145 | 9.093 | +27 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Humlebæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Fredensborg