Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jespervej 169, 3400 Hillerød · El-installation
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1,5 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 10 % | 32,6 % | 27,6 % | 10,4 % | 24,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 227,7 % | 323,5 % | 241,7 % | 359,8 % | 392 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 56,1 % | 69,1 % | 58,6 % | 72,2 % | 74,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 17,8 % | 47,2 % | 47,1 % | 14,4 % | 33,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 107.207 kr. | 211.981 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 56,1 % | 69,1 % | 58,6 % | 72,2 % | 74,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 43,9 % | 30,9 % | 41,4 % | 27,8 % | 25,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 104,3 % | 170,7 % | 116,6 % | 248 % | 242,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 608.933 kr. i 2021 til 684.195 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 609 | 643 | 746 | 604 | 684 | +13 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 501.726 kr. i 2021 til 473.146 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 502 | 431 | 452 | 526 | 473 | −10 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 74.208 kr. i 2021 til 211.049 kr. i 2025 (+184 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 74 | 212 | 294 | 78 | 211 | +169 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 73.685 kr. i 2021 til 215.652 kr. i 2025 (+193 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 74 | 209 | 295 | 81 | 216 | +165 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 51.201 kr. i 2021 til 172.014 kr. i 2025 (+236 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 51 | 168 | 228 | 65 | 172 | +166 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | 34 | 32 | 53 | 41 | 39 | −5 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 234.791 kr. i 2021 til 431.848 kr. i 2025 (+84 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 235 | 271 | 398 | 427 | 432 | +1 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 513 | 514 | 824 | 620 | 698 | +13 % | |
| Aktiver i alt | 513 | 514 | 824 | 620 | 698 | +13 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 287.501 kr. i 2021 til 519.750 kr. i 2025 (+81 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 288 | 355 | 483 | 448 | 520 | +16 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 225.182 kr. i 2021 til 177.980 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 225 | 159 | 341 | 172 | 178 | +3 % | |
| Passiver i alt | 513 | 514 | 824 | 620 | 698 | +13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hillerød — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hillerød