God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Allerød Stationsvej 10, 3450 Allerød · Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 6,4 % | -3,7 % | 5,8 % | 0,6 % | 9,4 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 280,5 % | 213 % | 238,2 % | 199 % | 182,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 65,5 % | 58,4 % | 58 % | 49,7 % | 45,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 9,7 % | -6,3 % | 10 % | 1,2 % | 20,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 65,5 % | 58,4 % | 58 % | 49,7 % | 45,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 34,5 % | 41,6 % | 42 % | 50,3 % | 54,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 69,4 % | 24,4 % | 9,8 % | 8,9 % | 11,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 854.295 kr. i 2022 til 83.101 kr. i 2026 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 854 | 654 | 511 | 440 | 83 | −81 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 774.744 kr. i 2022 til 68.530 kr. i 2026 (−91 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 775 | 657 | 504 | 434 | 69 | −84 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 79.551 kr. i 2022 til 6.201 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 80 | -3 | -6 | 6 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 70.104 kr. i 2022 til 77.689 kr. i 2026 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 70 | -42 | 39 | 11 | 78 | +630 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 54.548 kr. i 2022 til 72.133 kr. i 2026 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 55 | -26 | 40 | 4 | 72 | +1613 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 82 | 82 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 82 | 82 | 0 | – | – | – | |
| Varebeholdninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 191.605 kr. i 2022 til 47.481 kr. i 2026 (−75 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 192 | 73 | 28 | 31 | 47 | +53 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 774 | 637 | 689 | 690 | 768 | +11 % | |
| Aktiver i alt | 856 | 719 | 689 | 690 | 768 | +11 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 560.688 kr. i 2022 til 347.798 kr. i 2026 (−38 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 561 | 420 | 400 | 343 | 348 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 9.206 kr. i 2022 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 9 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 275.973 kr. i 2022 til 420.273 kr. i 2026 (+52 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 276 | 299 | 289 | 347 | 420 | +21 % | |
| Passiver i alt | 856 | 719 | 689 | 690 | 768 | +11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2022 til 1 kr. i 2026 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
10 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Allerød — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Allerød