Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Odensevej 120, 5610 Assens · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 5,5 % | 10,7 % | 3 % | 26,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 356,5 % | 181,8 % | 679,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 93,4 % | 72,4 % | 45,6 % | 85,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 5,9 % | 14,7 % | 6,6 % | 31,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 93,4 % | 72,4 % | 45,6 % | 85,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 6,6 % | 27,6 % | 54,4 % | 14,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 105,4 % | 12,9 % | 2,4 % | 15,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.000 kr. i 2022 til -31.806 kr. i 2026 (−536 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -10 | -16 | -15 | -32 | −112 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 888.596 kr. i 2022 til -31.806 kr. i 2026 (−104 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 889 | -10 | -16 | -15 | -32 | −112 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 906.230 kr. i 2022 til 1.723.579 kr. i 2026 (+90 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 906 | 232 | 648 | 20 | 1.724 | +8705 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 903.455 kr. i 2022 til 1.564.519 kr. i 2026 (+73 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 903 | 179 | 504 | 233 | 1.565 | +571 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 80 | 80 | 80 | 80 | 80 | −0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 80 | 80 | 80 | 80 | 80 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.896.062 kr. i 2022 til 130.048 kr. i 2026 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.896 | 226 | 169 | 101 | 130 | +28 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.334 | 3.175 | 4.651 | 7.684 | 5.730 | −25 % | |
| Aktiver i alt | 2.414 | 3.255 | 4.731 | 7.764 | 5.810 | −25 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.007.896 kr. i 2022 til 4.967.230 kr. i 2026 (+147 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.008 | 3.040 | 3.427 | 3.538 | 4.967 | +40 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 405.843 kr. i 2022 til 842.703 kr. i 2026 (+108 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 406 | 215 | 1.305 | 4.226 | 843 | −80 % | |
| Passiver i alt | 2.414 | 3.255 | 4.731 | 7.764 | 5.810 | −25 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Assens — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Assens