Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Navervej 4, 6800 Varde · Detailhandel med motorkøretøjer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | -0,6 | 2,6 | -0,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | -10,8 % | 3,2 % | -27,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 95,5 % | 98,8 % | 75 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | -3,2 % | -0,5 % | -28,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 340,1 % | -655,3 % | 97,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | -1.071.514 kr. | 976.491 kr. | -1.261.954 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | -3,2 % | -0,5 % | -28,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 103,2 % | 100,5 % | 128,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
negativ egenkapital er forværret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.356.580 kr. i 2021 til -629.744 kr. i 2025 (−146 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.357 | 1.251 | -426 | 1.513 | -630 | −142 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 451.299 kr. i 2021 til 632.210 kr. i 2025 (+40 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 451 | 885 | 646 | 536 | 632 | +18 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 790.101 kr. i 2021 til -1.312.513 kr. i 2025 (−266 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 790 | 295 | -1.152 | 942 | -1.313 | −239 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 627.673 kr. i 2021 til -1.633.225 kr. i 2025 (−360 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 628 | 56 | -1.434 | 368 | -1.633 | −544 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 489.513 kr. i 2021 til -1.807.375 kr. i 2025 (−469 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 490 | 44 | -1.118 | 285 | -1.807 | −733 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 551 | 165 | 146 | 60 | 249 | +313 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 551 | 165 | 146 | 60 | 249 | +313 % | |
| Varebeholdninger | 6.398 | 9.847 | 8.373 | 6.790 | 6.004 | −12 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 5.000 kr. i 2022 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 5 | 0 | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.851 | 10.515 | 10.184 | 8.882 | 6.296 | −29 % | |
| Aktiver i alt | 7.402 | 10.680 | 10.330 | 8.942 | 6.545 | −27 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 745.664 kr. i 2021 til -1.850.917 kr. i 2025 (−348 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 746 | 790 | -329 | -44 | -1.851 | −4151 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 102.806 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 103 | 21 | 0 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.485.539 kr. i 2021 til 8.395.967 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.486 | 9.810 | 10.659 | 8.986 | 8.396 | −7 % | |
| Passiver i alt | 7.402 | 10.680 | 10.330 | 8.942 | 6.545 | −27 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | −50 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Varde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.