Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Damgårdstoften 13, 8320 Mårslet · Computerkonsulentbistand og forvaltning af computerfaciliteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0,9 | 1,2 | 1 | 1,1 | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | -7,6 % | 23,3 % | 4,1 % | 19,3 % | 6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 208,4 % | 333,7 % | 258,5 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 53,7 % | 70,2 % | 61,4 % | 95 % | 95,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -14,2 % | 33,2 % | 6,7 % | 20,3 % | 6,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -27.819 kr. | 119.215 kr. | 25.607 kr. | 61.337 kr. | -18.930 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 53,7 % | 70,2 % | 61,4 % | 95 % | 95,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 46,3 % | 29,8 % | 38,6 % | 5 % | 4,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 96,7 % | 157,3 % | 125,4 % | >999 % | 166,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 605.600 kr. i 2022 til -18.930 kr. i 2026 (−103 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 606 | 784 | 771 | 463 | -19 | −104 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 633.419 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 633 | 664 | 745 | 402 | 0 | −100 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -32.662 kr. i 2022 til -18.930 kr. i 2026 (+42 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -33 | 114 | 21 | 59 | -19 | −132 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -35.000 kr. i 2022 til 23.492 kr. i 2026 (+167 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -35 | 113 | 21 | 70 | 23 | −66 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -27.347 kr. i 2022 til 18.547 kr. i 2026 (+168 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -27 | 96 | 16 | 56 | 19 | −67 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 12 | 8 | 3 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 12 | 8 | 3 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 161.164 kr. i 2022 til 21.284 kr. i 2026 (−87 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 161 | 190 | 193 | 172 | 21 | −88 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 347 | 404 | 398 | 292 | 309 | +6 % | |
| Aktiver i alt | 360 | 412 | 401 | 292 | 309 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 193.003 kr. i 2022 til 296.087 kr. i 2026 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 193 | 289 | 246 | 278 | 296 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 166.624 kr. i 2022 til 12.754 kr. i 2026 (−92 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 167 | 121 | 154 | 14 | 13 | −12 % | |
| Passiver i alt | 360 | 412 | 401 | 292 | 309 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Mårslet — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus