Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Abildvej 5A, 5700 Svendborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 59,7 % | 38,7 % | 44,2 % | 36,3 % | 21,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 153,8 % | 65,2 % | 86,8 % | 783,1 % | 763,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 92,8 % | 97,7 % | 96,8 % | 98,7 % | 98,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 64,3 % | 39,6 % | 45,6 % | 36,8 % | 21,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 92,8 % | 97,7 % | 96,8 % | 98,7 % | 98,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 7,2 % | 2,3 % | 3,2 % | 1,3 % | 1,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 148,3 % | 45,7 % | 85,7 % | 783,1 % | 763,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -4.170 kr. i 2021 til -12.150 kr. i 2025 (−191 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -7 | -8 | -11 | -12 | −7 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.060.181 kr. i 2021 til 1.177.251 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.060 | 612 | 1.246 | 1.568 | 1.177 | −25 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.060.181 kr. i 2021 til 1.163.281 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.060 | 612 | 1.246 | 1.553 | 1.163 | −25 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.581 | 1.557 | 2.744 | 3.835 | 4.844 | +26 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.581 | 1.557 | 2.744 | 3.835 | 4.844 | +26 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 189.074 kr. i 2021 til 547.557 kr. i 2025 (+190 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 189 | 16 | 77 | 446 | 548 | +23 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 196 | 23 | 78 | 446 | 548 | +23 % | |
| Aktiver i alt | 1.777 | 1.580 | 2.822 | 4.281 | 5.391 | +26 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.649.491 kr. i 2021 til 5.319.521 kr. i 2025 (+222 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.649 | 1.545 | 2.732 | 4.224 | 5.320 | +26 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 127.510 kr. i 2021 til 71.737 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 128 | 36 | 90 | 57 | 72 | +26 % | |
| Passiver i alt | 1.777 | 1.580 | 2.822 | 4.281 | 5.391 | +26 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Svendborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Svendborg