Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Vejerhusstræde 6, 4300 Holbæk · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 4,4 % | 9,9 % | 2,2 % | 10 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 668,1 % | 923,5 % | 872,2 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 85,4 % | 89,6 % | 89,1 % | 90,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 5,1 % | 11,1 % | 2,5 % | 11 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 85,4 % | 89,6 % | 89,1 % | 90,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 14,6 % | 10,4 % | 10,9 % | 9,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 2,5 % | 9,5 % | 6,8 % | 8,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -989.556 kr. i 2022 til -326.719 kr. i 2026 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -990 | -280 | -293 | -326 | -327 | −0 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 309.345 kr. i 2022 til 360.498 kr. i 2026 (+17 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 309 | 360 | 360 | 361 | 360 | −0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -1.298.901 kr. i 2022 til -687.217 kr. i 2026 (+47 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.299 | -640 | -653 | -688 | -687 | +0 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -6.505.993 kr. i 2022 til 14.672.013 kr. i 2026 (+326 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6.506 | 5.925 | 13.756 | 2.798 | 14.672 | +424 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -3.830.287 kr. i 2022 til 11.444.173 kr. i 2026 (+399 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -3.830 | 4.607 | 10.882 | 2.344 | 11.444 | +388 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.481 | 2.481 | 4.198 | 4.929 | 4.929 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.481 | 2.481 | 4.198 | 4.929 | 4.929 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.087.801 kr. i 2022 til 865.678 kr. i 2026 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.088 | 382 | 1.080 | 799 | 866 | +8 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 101.637 | 103.325 | 105.443 | 102.376 | 109.447 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 104.118 | 105.806 | 109.641 | 107.305 | 114.376 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 88.734.188 kr. i 2022 til 104.010.998 kr. i 2026 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 88.734 | 90.341 | 98.223 | 95.567 | 104.011 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 15.383.735 kr. i 2022 til 10.365.218 kr. i 2026 (−33 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 15.384 | 15.465 | 11.418 | 11.738 | 10.365 | −12 % | |
| Passiver i alt | 104.118 | 105.806 | 109.641 | 107.305 | 114.376 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2022 til 2 kr. i 2026 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Holbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk