Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skovdalsvej 23, 8300 Odder · Reparation og vedligeholdelse af motorkøretøjer i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,6 | 1,7 | 1,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 37,8 % | 54,6 % | 37,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 186,2 % | 210,8 % | 158,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 50,4 % | 57,3 % | 42,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 74,9 % | 95,2 % | 88,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 1.265.095 kr. | 1.396.392 kr. | 801.733 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 50,4 % | 57,3 % | 42,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 49,6 % | 42,7 % | 57,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 134,8 % | 65,9 % | 82,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.225.873 kr. i 2021 til 2.397.941 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.226 | 2.433 | 2.937 | 3.249 | 2.398 | −26 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.507.482 kr. i 2021 til 1.596.208 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.507 | 1.627 | 1.672 | 1.852 | 1.596 | −14 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 630.676 kr. i 2021 til 730.785 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 631 | 710 | 1.156 | 1.319 | 731 | −45 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 621.764 kr. i 2021 til 723.312 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 622 | 702 | 1.154 | 1.309 | 723 | −45 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 484.906 kr. i 2021 til 560.638 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 485 | 548 | 900 | 1.020 | 561 | −45 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 225 | 254 | 214 | 215 | 144 | −33 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 225 | 254 | 214 | 215 | 144 | −33 % | |
| Varebeholdninger | 129 | 255 | 174 | 57 | 60 | +6 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.116.821 kr. i 2021 til 697.369 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.117 | 861 | 1.570 | 517 | 697 | +35 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.540 | 1.560 | 2.168 | 1.653 | 1.344 | −19 % | |
| Aktiver i alt | 1.765 | 1.814 | 2.382 | 1.868 | 1.488 | −20 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 954.399 kr. i 2021 til 631.795 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 954 | 902 | 1.202 | 1.071 | 632 | −41 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 801.967 kr. i 2021 til 847.700 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 802 | 897 | 1.164 | 784 | 848 | +8 % | |
| Passiver i alt | 1.765 | 1.814 | 2.382 | 1.868 | 1.488 | −20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 4 | 5 | 5 | 5 | 4 | −20 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odder — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.