Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Havnegade 51, 5000 Odense C · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 25,3 % | 8,9 % | 9,3 % | 16,3 % | 14,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 33,4 % | 36,8 % | 8,4 % | 47,8 % | 57,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 74,8 % | 69,4 % | 65,5 % | 81,3 % | 87,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 33,8 % | 12,8 % | 14,1 % | 20 % | 16,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 74,8 % | 69,4 % | 65,5 % | 81,3 % | 87,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 25,2 % | 30,6 % | 34,5 % | 18,7 % | 12,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 28,7 % | 9,8 % | 4,2 % | 0,1 % | 0,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -4.787 kr. i 2021 til -15.354 kr. i 2025 (−221 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -23 | -25 | -8 | -15 | −103 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.729.812 kr. i 2021 til 926.113 kr. i 2025 (−46 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.730 | 608 | 633 | 1.031 | 926 | −10 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.732.308 kr. i 2021 til 929.040 kr. i 2025 (−46 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.732 | 605 | 642 | 1.036 | 929 | −10 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 6.270 | 6.045 | 6.734 | 5.804 | 5.953 | +3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.270 | 6.045 | 6.734 | 5.804 | 5.953 | +3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 493.868 kr. i 2021 til 800 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 494 | 203 | 100 | 1 | 1 | +14 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 576 | 767 | 202 | 570 | 472 | −17 % | |
| Aktiver i alt | 6.846 | 6.812 | 6.936 | 6.374 | 6.425 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.122.752 kr. i 2021 til 5.609.979 kr. i 2025 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.123 | 4.728 | 4.545 | 5.181 | 5.610 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.723.511 kr. i 2021 til 815.515 kr. i 2025 (−53 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.724 | 2.084 | 2.392 | 1.193 | 816 | −32 % | |
| Passiver i alt | 6.846 | 6.812 | 6.936 | 6.374 | 6.425 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | – | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense