Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ribevej 102, 6630 Rødding · Anden forarbejdning og konservering af frugt og grøntsager
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1,2 | 1,1 | 0,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 5,9 % | 3,6 % | -15,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 342,8 % | 152,3 % | 81,3 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | — | 70,5 % | 54 % | 28,5 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 8,4 % | 6,7 % | -55,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 2.224.541 kr. | 2.250.272 kr. | -2.866.052 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 70,5 % | 50,4 % | 25,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 29,5 % | 46 % | 71,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 50,8 % | 7 % | 5,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 6.767.287 kr. i 2021 til 5.011.345 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.767 | 7.996 | 8.954 | 10.413 | 5.011 | −52 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 6.770.062 kr. i 2021 til 7.877.397 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.770 | 6.576 | 6.729 | 8.163 | 7.877 | −3 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -664.451 kr. i 2021 til -4.392.362 kr. i 2025 (−561 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -664 | 563 | 1.231 | 1.230 | -4.392 | −457 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -676.161 kr. i 2021 til -5.162.797 kr. i 2025 (−664 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -676 | 496 | 1.185 | 972 | -5.163 | −631 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -527.754 kr. i 2021 til -4.028.123 kr. i 2025 (−663 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -528 | 385 | 925 | 758 | -4.028 | −631 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 769 | 698 | −9 % | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 4.443 | 3.882 | 3.344 | 9.753 | 15.333 | +57 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 26 | 26 | 0 | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.468 | 3.908 | 3.344 | 10.523 | 16.031 | +52 % | |
| Varebeholdninger | 4.143 | 4.784 | 5.654 | 4.960 | 4.664 | −6 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 912.396 kr. i 2021 til 686.599 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 912 | 1.886 | 1.819 | 480 | 687 | +43 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 10.253 | 10.242 | 12.272 | 10.413 | 9.507 | −9 % | |
| Aktiver i alt | 14.721 | 14.150 | 15.616 | 20.935 | 25.539 | +22 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 9.952.665 kr. i 2021 til 7.282.745 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.953 | 10.338 | 11.013 | 11.311 | 7.283 | −36 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 1.922.847 kr. i 2021 til 6.558.703 kr. i 2025 (+241 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.923 | 1.468 | 1.024 | 2.723 | 6.559 | +141 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.845.623 kr. i 2021 til 11.697.101 kr. i 2025 (+311 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.846 | 2.344 | 3.580 | 6.837 | 11.697 | +71 % | |
| Passiver i alt | 14.721 | 14.150 | 15.616 | 20.935 | 25.539 | +22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 16 | 14 | 14 | 16 | 16 | 0 % | |
20 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rødding — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.