Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandvejen 161, 2900 Hellerup · Rejsearrangørers aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 19,6 % | 44,2 % | 34 % | 12,4 % | 48,6 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | -657,9 % | -321,7 % | -319,6 % | -370,3 % | -187,6 % | Ingen vurdering | |
| Kapacitetsgrad | 0 | 0,1 | 0,1 | 0 | 0,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 1,9 % | 7,6 % | 7,7 % | 13,4 % | 6,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | 762,3 % | 542,6 % | 287,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 94,1 % | 95,8 % | 92,8 % | 90,2 % | 81,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 2 % | 8 % | 8,3 % | 14,9 % | 7,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -7.748.000 kr. | -7.102.000 kr. | -7.704.000 kr. | -9.403.000 kr. | -8.045.000 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 94,1 % | 95,8 % | 92,8 % | 90,2 % | 81,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 5,9 % | 4,2 % | 7,2 % | 9,8 % | 18,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 3,5 % | 11,4 % | 6,5 % | 9 % | 1,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 1.558.000 kr. i 2021 til 5.147.000 kr. i 2025 (+230 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.558 | 2.922 | 2.915 | 2.975 | 5.147 | +73 % | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 306.000 kr. i 2021 til 2.500.000 kr. i 2025 (+717 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 306 | 1.292 | 990 | 368 | 2.500 | +579 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 8.054.000 kr. i 2021 til 10.545.000 kr. i 2025 (+31 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.054 | 8.394 | 8.694 | 9.771 | 10.545 | +8 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -10.250.000 kr. i 2021 til -9.658.000 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10.250 | -9.401 | -9.317 | -11.016 | -9.658 | +12 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 16.053.000 kr. i 2021 til 78.729.000 kr. i 2025 (+390 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 16.053 | 50.415 | 68.365 | 144.042 | 78.729 | −45 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 13.725.000 kr. i 2021 til 78.997.000 kr. i 2025 (+476 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13.725 | 59.705 | 68.170 | 143.002 | 78.997 | −45 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 276 | 269 | 263 | 256 | 249 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 316.491 | 393.025 | 430.809 | 533.865 | 587.443 | +10 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 316.767 | 393.294 | 431.072 | 534.121 | 587.692 | +10 % | |
| Varebeholdninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.275.000 kr. i 2021 til 2.730.000 kr. i 2025 (+114 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.275 | 3.575 | 3.838 | 8.813 | 2.730 | −69 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 420.601 | 387.851 | 449.852 | 529.856 | 663.944 | +25 % | |
| Aktiver i alt | 737.368 | 781.145 | 880.924 | 1.063.977 | 1.251.636 | +18 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 693.594.000 kr. i 2021 til 1.014.560.000 kr. i 2025 (+46 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 693.594 | 748.453 | 817.729 | 960.098 | 1.014.560 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 36.324.000 kr. i 2021 til 231.196.000 kr. i 2025 (+536 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 36.324 | 31.458 | 59.016 | 97.644 | 231.196 | +137 % | |
| Passiver i alt | 737.368 | 781.145 | 880.924 | 1.063.977 | 1.251.636 | +18 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 2 kr. i 2021 til 3 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | +50 % | |
44 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte