Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hørretløkken 439, 8320 Mårslet · Engroshandel med parfumerivarer og kosmetik
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -161 % | <999 % | -48 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 198,5 % | 8 % | 0,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 86,3 % | -294,6 % | -98,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -186,5 % | 841,6 % | 48,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 86,3 % | -294,6 % | -98,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 13,7 % | 394,6 % | 198,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 198,5 % | 8 % | 0,2 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -13.200 kr. i 2021 til -11.324 kr. i 2023 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -13 | -18 | -11 | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -361.083 kr. i 2024 til 219.037 kr. i 2025 (+161 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | -361 | 219 | +161 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 529.083 kr. i 2021 til -40.965 kr. i 2025 (−108 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 529 | -290 | – | -362 | -41 | +89 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 529.083 kr. i 2021 til -40.965 kr. i 2025 (−108 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 529 | -290 | -595 | -362 | -41 | +89 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.373 | 852 | 269 | 10 | 85 | +750 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.373 | 852 | 269 | 10 | 85 | +750 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 35.117 kr. i 2021 til 383 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 35 | 109 | 100 | 5 | 0 | −92 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 35 | 109 | 100 | 5 | 0 | −92 % | |
| Aktiver i alt | 1.408 | 962 | 369 | 15 | 85 | +485 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.360.112 kr. i 2021 til -83.964 kr. i 2025 (−106 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.360 | 914 | 319 | -43 | -84 | −95 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 47.907 kr. i 2021 til 169.347 kr. i 2025 (+253 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 48 | 48 | 51 | 58 | 169 | +194 % | |
| Passiver i alt | 1.408 | 962 | 369 | 15 | 85 | +485 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2023 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Mårslet — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus