Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Vestre Skovvej 3, 8240 Risskov · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -11,8 % | -4,8 % | -0 % | -18,1 % | 31 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 84 % | 84,3 % | 83,2 % | 80,2 % | 81 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -14 % | -5,7 % | -0 % | -22,5 % | 38,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 84 % | 84,3 % | 83,2 % | 80,2 % | 81 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 16 % | 15,7 % | 16,8 % | 19,8 % | 19 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -2.050 kr. i 2022 til -2.125 kr. i 2026 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -2 | -2 | -2 | -2 | -2 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -2.050 kr. i 2022 til -2.125 kr. i 2026 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -2 | -2 | -2 | -2 | -2 | 0 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -42.329 kr. i 2022 til 107.203 kr. i 2026 (+353 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -42 | -18 | 0 | -58 | 107 | +285 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -42.329 kr. i 2022 til 107.203 kr. i 2026 (+353 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -42 | -18 | -0 | -58 | 107 | +285 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 359 | 377 | 366 | 320 | 346 | +8 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 359 | 377 | 366 | 320 | 346 | +8 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Aktiver i alt | 359 | 377 | 366 | 320 | 346 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 301.617 kr. i 2022 til 280.069 kr. i 2026 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 302 | 317 | 305 | 257 | 280 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 57.296 kr. i 2022 til 65.585 kr. i 2026 (+14 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 57 | 59 | 61 | 63 | 66 | +3 % | |
| Passiver i alt | 359 | 377 | 366 | 320 | 346 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Risskov — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus