Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Stejlbjergvej 9, 7120 Vejle Øst · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0,5 % | -2,5 % | 23,5 % | 7,3 % | -129,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 70,6 % | 87,6 % | 1,1 % | 1,4 % | 74,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 27,5 % | 25,3 % | 43,8 % | 47,7 % | -20,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -1,9 % | -9,9 % | 53,7 % | 15,4 % | 626,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 27,5 % | 25,3 % | 43,8 % | 47,7 % | -20,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 72,5 % | 74,7 % | 56,2 % | 52,3 % | 120,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 7,7 % | 7,7 % | 0,5 % | 0,6 % | 1,6 % | Ingen vurdering |
positiv egenkapital er udslettet (slut ≤ 0)
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.421 kr. i 2021 til -9.634 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -7 | -9 | -9 | -10 | −2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -2.710 kr. i 2021 til -386.055 kr. i 2025 (−14146 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | – | 147 | 50 | -386 | −874 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -2.710 kr. i 2021 til -385.951 kr. i 2025 (−14142 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -13 | 147 | 50 | -386 | −873 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 248 | 174 | 623 | 674 | 29 | −96 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 248 | 174 | 623 | 674 | 29 | −96 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 28.523 kr. i 2021 til 5.902 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 29 | 29 | 2 | 2 | 6 | +169 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 260 | 329 | 4 | 5 | 268 | +5266 % | |
| Aktiver i alt | 508 | 502 | 627 | 679 | 297 | −56 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 139.682 kr. i 2021 til -61.635 kr. i 2025 (−144 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 140 | 127 | 274 | 324 | -62 | −119 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 368.102 kr. i 2021 til 359.103 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 368 | 375 | 352 | 355 | 359 | +1 % | |
| Passiver i alt | 508 | 502 | 627 | 679 | 297 | −56 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle Øst — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.