Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Classensgade 19, 2100 København Ø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 21,7 % | -36,2 % | 7,2 % | 14,5 % | 7,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 681,8 % | 600,7 % | 941,6 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 85,3 % | 83,4 % | 89,4 % | 91,5 % | 90,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 25,4 % | -43,4 % | 8 % | 15,9 % | 8,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 85,3 % | 83,4 % | 89,4 % | 91,5 % | 90,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 14,7 % | 16,6 % | 10,6 % | 8,5 % | 9,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 15,3 % | 2,3 % | 63,5 % | 44,4 % | 39,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -30.625 kr. i 2021 til -24.010 kr. i 2025 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -31 | -16 | -25 | -23 | -24 | −2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.352.419 kr. i 2021 til 523.396 kr. i 2025 (−78 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.352 | -2.139 | – | 967 | 523 | −46 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.826.832 kr. i 2021 til 523.308 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.827 | -2.139 | 419 | 966 | 523 | −46 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 189.332 kr. i 2021 til 264.451 kr. i 2025 (+40 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 189 | 23 | 395 | 251 | 264 | +5 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 8.419 | 5.915 | 5.853 | 6.641 | 7.131 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 8.419 | 5.915 | 5.853 | 6.641 | 7.131 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 7.183.962 kr. i 2021 til 6.463.826 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.184 | 4.931 | 5.231 | 6.076 | 6.464 | +6 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.234.809 kr. i 2021 til 667.426 kr. i 2025 (−46 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.235 | 985 | 622 | 565 | 667 | +18 % | |
| Passiver i alt | 8.419 | 5.915 | 5.853 | 6.641 | 7.131 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København