God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Venlighedsvej 6, 2970 Hørsholm · Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver til events
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 6 | 1,9 | 1,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -0,6 % | -0,1 % | 2,3 % | 4 % | 2,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 630,8 % | 609 % | 368,7 % | 170,6 % | 105,3 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 84,6 % | 84 % | 82 % | 78,9 % | 56,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -0,7 % | -0,2 % | 2,8 % | 5,1 % | 3,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 23.447 kr. | 153.808 kr. | 534.932 kr. | 660.491 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 84,6 % | 84 % | 82 % | 78,9 % | 56,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 15,4 % | 16 % | 18 % | 21,1 % | 43,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 540,8 % | 512,8 % | 225,3 % | 31,9 % | 1,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 8.789 kr. i 2021 til 660.491 kr. i 2025 (+7415 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9 | 48 | 164 | 535 | 660 | +23 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 23.447 kr. i 2022 til 214.573 kr. i 2025 (+815 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 23 | 126 | 255 | 215 | −16 % | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -29.680 kr. i 2021 til 197.403 kr. i 2025 (+765 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -30 | -7 | 130 | 264 | 197 | −25 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 147 | 122 | 1.919 | 4.190 | 7.156 | +71 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 147 | 122 | 1.919 | 4.190 | 7.156 | +71 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 4.264.597 kr. i 2021 til 41.296 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.265 | 4.335 | 2.320 | 441 | 41 | −91 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.974 | 5.149 | 3.795 | 2.363 | 2.393 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 5.121 | 5.270 | 5.714 | 6.553 | 9.549 | +46 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 4.332.555 kr. i 2021 til 5.425.978 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.333 | 4.425 | 4.685 | 5.169 | 5.426 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 1.850 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 788.595 kr. i 2021 til 2.272.981 kr. i 2025 (+188 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 789 | 845 | 1.029 | 1.385 | 2.273 | +64 % | |
| Passiver i alt | 5.121 | 5.270 | 5.714 | 6.553 | 9.549 | +46 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
21 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hørsholm — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal