Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Baltorpvej 2, 2750 Ballerup · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0 | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 71,6 % | 9,2 % | 9,8 % | 1 % | 46,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 6,6 % | 7,7 % | 10,7 % | 18,4 % | 645,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 26,8 % | 35,8 % | 50,8 % | 61,8 % | 83 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 267,5 % | 25,6 % | 19,2 % | 1,6 % | 56,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -2.620 kr. | -2.500 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 26,8 % | 35,8 % | 50,8 % | 61,8 % | 83 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 73,2 % | 64,2 % | 49,2 % | 38,2 % | 17 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -21.260 kr. i 2022 til -2.500 kr. i 2026 (+88 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -21 | -3 | -3 | -3 | -3 | 0 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 485.101 kr. i 2022 til 473.598 kr. i 2026 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 485 | 62 | 65 | 5 | 474 | +9315 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 485.101 kr. i 2022 til 393.098 kr. i 2026 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 485 | 62 | 58 | 5 | 393 | +7715 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 650 | 653 | 570 | 475 | 400 | −16 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 650 | 653 | 570 | 475 | 400 | −16 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 28 | 28 | 23 | 21 | 443 | +1999 % | |
| Aktiver i alt | 678 | 681 | 593 | 496 | 843 | +70 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 181.372 kr. i 2022 til 699.725 kr. i 2026 (+286 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 181 | 244 | 302 | 307 | 700 | +128 % | |
| Langfristet gæld i alt | 75 | 75 | 75 | 75 | 75 | 0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 421.540 kr. i 2022 til 68.733 kr. i 2026 (−84 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 422 | 362 | 217 | 115 | 69 | −40 % | |
| Passiver i alt | 678 | 681 | 593 | 496 | 843 | +70 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Ballerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Ballerup