Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tambohusvej 17, 7790 Thyholm · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 51,9 % | 31,4 % | 139,3 % | 2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 4,5 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | -89,5 % | -25,5 % | 98,2 % | 99,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -57,9 % | -123,2 % | 141,8 % | 2,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | -89,5 % | -25,5 % | 98,2 % | 99,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 189,5 % | 125,5 % | 1,8 % | 0,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 4,5 % | 2,1 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.905 kr. i 2021 til -14.596 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -11 | -13 | -16 | -15 | +11 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -106.692 kr. i 2021 til 33.767 kr. i 2025 (+132 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -107 | 701 | 668 | 2.664 | 34 | −99 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -106.692 kr. i 2021 til 33.767 kr. i 2025 (+132 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -107 | 701 | 668 | 2.664 | 34 | −99 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 539 | 1.350 | 1.643 | 722 | 281 | −61 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 539 | 1.350 | 1.643 | 722 | 281 | −61 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.893 kr. i 2021 til 881.303 kr. i 2025 (+46456 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 1 | 1 | 1.191 | 881 | −26 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2 | 1 | 484 | 1.191 | 1.371 | +15 % | |
| Aktiver i alt | 541 | 1.351 | 2.127 | 1.913 | 1.652 | −14 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -1.910.622 kr. i 2021 til 1.642.011 kr. i 2025 (+186 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.911 | -1.210 | -542 | 1.878 | 1.642 | −13 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.431.966 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.432 | 2.531 | 2.639 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 20.000 kr. i 2021 til 10.000 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 20 | 30 | 30 | 35 | 10 | −71 % | |
| Passiver i alt | 541 | 1.351 | 2.127 | 1.913 | 1.652 | −14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Thyholm — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Struer