Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Uglvigvej 6, 6705 Esbjerg Ø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 42,9 % | 50,3 % | 43,3 % | 16,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 66,1 % | 89,5 % | 46,3 % | 51,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 89,4 % | 76,5 % | 73,9 % | 61,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 48 % | 65,8 % | 58,5 % | 26,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 89,4 % | 76,5 % | 73,9 % | 61,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 10,6 % | 23,5 % | 26,1 % | 38,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 65,2 % | 19,6 % | 9,9 % | 21,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.237 kr. i 2021 til -19.562 kr. i 2024 (−214 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -6 | -6 | -20 | −202 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -6.488 kr. i 2023 til -19.562 kr. i 2024 (−202 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | -6 | -20 | −202 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 408.019 kr. i 2021 til 405.950 kr. i 2024 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 408 | 824 | 1.265 | 406 | −68 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 409.085 kr. i 2021 til 422.938 kr. i 2024 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 409 | 828 | 1.268 | 423 | −67 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 887 | 1.299 | 2.576 | 2.068 | −20 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 887 | 1.299 | 2.576 | 2.068 | −20 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 66.069 kr. i 2021 til 212.774 kr. i 2024 (+222 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 66 | 76 | 75 | 213 | +182 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 67 | 346 | 353 | 507 | +44 % | |
| Aktiver i alt | 954 | 1.645 | 2.929 | 2.575 | −12 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 852.773 kr. i 2021 til 1.588.685 kr. i 2024 (+86 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 853 | 1.258 | 2.166 | 1.589 | −27 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 101.400 kr. i 2021 til 986.103 kr. i 2024 (+872 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 101 | 386 | 763 | 986 | +29 % | |
| Passiver i alt | 954 | 1.645 | 2.929 | 2.575 | −12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | – | |
14 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Esbjerg Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Esbjerg