God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hærvejen 61, 7183 Randbøl · Landskabspleje
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1,2 | 1,1 | 1,1 | 1,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 7 % | 6 % | 5,1 % | 3,7 % | 6,8 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | 105,4 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 28,1 % | 29,4 % | 30,3 % | 33,3 % | 38,2 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 25 % | 20,3 % | 16,7 % | 11 % | 17,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 1.929.353 kr. | 2.202.603 kr. | 2.389.012 kr. | 2.238.444 kr. | 2.941.429 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 28,1 % | 29,4 % | 30,3 % | 33,3 % | 38,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 71,9 % | 70,6 % | 69,7 % | 66,7 % | 61,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 8.090.191 kr. i 2021 til 12.803.895 kr. i 2025 (+58 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.090 | 9.027 | 10.088 | 9.877 | 12.804 | +30 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 6.160.838 kr. i 2021 til 9.862.466 kr. i 2025 (+60 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.161 | 6.824 | 7.699 | 7.639 | 9.862 | +29 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 994.794 kr. i 2021 til 1.726.056 kr. i 2025 (+74 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 995 | 1.246 | 1.260 | 1.051 | 1.726 | +64 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 882.302 kr. i 2021 til 1.328.755 kr. i 2025 (+51 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 882 | 915 | 913 | 670 | 1.329 | +98 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 698.023 kr. i 2021 til 1.028.305 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 698 | 711 | 705 | 521 | 1.028 | +97 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 10.173 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.553 | 6.781 | 7.850 | 9.194 | 10.173 | +11 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 1.591 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 41.301 kr. i 2021 til 123 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 41 | 18 | 8 | 3 | 0 | −96 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.413 | 5.136 | 6.056 | 5.037 | 4.892 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 9.966 | 11.917 | 13.906 | 14.231 | 15.065 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.795.742 kr. i 2021 til 5.760.884 kr. i 2025 (+106 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.796 | 3.506 | 4.211 | 4.733 | 5.761 | +22 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 4.051 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | – | – | – | – | 4.643 | – | |
| Passiver i alt | 9.966 | 11.917 | 13.906 | 14.231 | 15.065 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randbøl — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.