Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Colbjørnsensvej 23, 5000 Odense C · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -8,7 | -1,8 | -1,7 | -1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -13,6 % | 8,4 % | 11,6 % | 3,8 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 91,1 % | 98,7 % | 94,6 % | 98,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -14,9 % | 8,5 % | 12,3 % | 3,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -39.823 kr. | -79.318 kr. | -92.518 kr. | -61.326 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 91,1 % | 98,7 % | 94,6 % | 98,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 8,9 % | 1,3 % | 5,4 % | 1,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 64,1 % | 347,8 % | 78,6 % | 53,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -39.823 kr. i 2022 til -61.326 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -40 | -87 | -93 | -61 | +34 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra -7.396 kr. i 2023 til -667 kr. i 2024 (+91 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | -7 | -1 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -21.299 kr. i 2021 til -116.125 kr. i 2025 (−445 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -21 | -44 | -134 | -147 | -116 | +21 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 747.332 kr. i 2021 til 297.267 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 747 | -1.111 | 649 | 988 | 297 | −70 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 720.206 kr. i 2021 til 230.633 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 720 | -875 | 506 | 768 | 231 | −70 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 449 | 395 | 340 | 285 | −16 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.023 | 264 | 0 | – | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.023 | 714 | 395 | 340 | 285 | −16 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 310.953 kr. i 2021 til 38.350 kr. i 2025 (−88 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 311 | 366 | 280 | 253 | 38 | −85 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.724 | 5.724 | 5.660 | 6.256 | 5.790 | −7 % | |
| Aktiver i alt | 4.747 | 6.438 | 6.054 | 6.596 | 6.076 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.584.888 kr. i 2021 til 5.972.331 kr. i 2025 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.585 | 5.867 | 5.974 | 6.242 | 5.972 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.161.765 kr. i 2021 til 72.088 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.162 | 571 | 81 | 321 | 72 | −78 % | |
| Passiver i alt | 4.747 | 6.438 | 6.054 | 6.596 | 6.076 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense