Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Amalienborgvej 57, 9400 Nørresundby · Administrations- og kontorserviceaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 51,1 % | 47,1 % | 53,9 % | 51,1 % | 58,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 279,2 % | 264 % | 276,9 % | 275,8 % | 365,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 64,2 % | 62,1 % | 63,9 % | 63,7 % | 72,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 79,5 % | 75,8 % | 84,4 % | 80,2 % | 80,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 64,2 % | 62,1 % | 63,9 % | 63,7 % | 72,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 35,8 % | 37,9 % | 36,1 % | 36,3 % | 27,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 261,6 % | 240,3 % | 260,5 % | 217,2 % | 101 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 479.177 kr. i 2021 til 877.808 kr. i 2025 (+83 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 479 | 457 | 940 | 861 | 878 | +2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 471.563 kr. i 2021 til 883.526 kr. i 2025 (+87 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 472 | 447 | 933 | 840 | 884 | +5 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 366.843 kr. i 2021 til 685.372 kr. i 2025 (+87 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 367 | 348 | 727 | 652 | 685 | +5 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 673.135 kr. i 2021 til 323.157 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 673 | 673 | 1.268 | 1.005 | 323 | −68 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 719 | 739 | 1.348 | 1.276 | 1.168 | −8 % | |
| Aktiver i alt | 719 | 739 | 1.348 | 1.276 | 1.168 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 461.196 kr. i 2021 til 848.479 kr. i 2025 (+84 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 461 | 459 | 861 | 813 | 848 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 257.357 kr. i 2021 til 320.004 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 257 | 280 | 487 | 463 | 320 | −31 % | |
| Passiver i alt | 719 | 739 | 1.348 | 1.276 | 1.168 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nørresundby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg