God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Knapholm 4, 2730 Herlev · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 9,9 % | -14,3 % | 3,9 % | 9,5 % | -5,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 34,4 % | 76 % | 92,2 % | 59,2 % | 85,2 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 87,9 % | 76,4 % | 75,2 % | 75 % | 75,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 11,2 % | -18,7 % | 5,2 % | 12,6 % | -7,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 87,9 % | 76,4 % | 75,2 % | 75 % | 75,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 12,1 % | 23,6 % | 24,8 % | 25 % | 24,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 34,4 % | 6,6 % | 32,2 % | 4 % | 10,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -909 kr. i 2021 til -12.874 kr. i 2025 (−1316 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -15 | -13 | -13 | -13 | −0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -909 kr. i 2021 til -12.874 kr. i 2025 (−1316 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -15 | -13 | -13 | -13 | −0 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 404.442 kr. i 2021 til -206.393 kr. i 2025 (−151 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 404 | -421 | 117 | 334 | -206 | −162 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 312.538 kr. i 2021 til -160.987 kr. i 2025 (−152 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 313 | -421 | 117 | 309 | -161 | −152 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.066 | 2.419 | 2.313 | 2.780 | 2.354 | −15 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.066 | 2.419 | 2.313 | 2.780 | 2.354 | −15 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 105.395 kr. i 2021 til 74.038 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 105 | 46 | 239 | 33 | 74 | +125 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 105 | 528 | 684 | 482 | 615 | +28 % | |
| Aktiver i alt | 3.171 | 2.946 | 2.997 | 3.263 | 2.969 | −9 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.786.558 kr. i 2021 til 2.247.233 kr. i 2025 (−19 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.787 | 2.252 | 2.255 | 2.448 | 2.247 | −8 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 78.578 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 79 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 306.301 kr. i 2021 til 722.211 kr. i 2025 (+136 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 306 | 694 | 742 | 814 | 722 | −11 % | |
| Passiver i alt | 3.171 | 2.946 | 2.997 | 3.263 | 2.969 | −9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herlev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herlev