Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Egtoftevej 1A, 2950 Vedbæk · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 318,7 % | -4,3 % | -0,4 % | -2 % | -2,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 388,3 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 74,2 % | 96,8 % | 98,2 % | 98 % | 98 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 429,2 % | -4,5 % | -0,4 % | -2,1 % | -2,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 74,2 % | 96,8 % | 98,2 % | 98 % | 98 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 25,8 % | 3,2 % | 1,8 % | 2 % | 2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 317,9 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -33.812 kr. i 2022 til -11.225 kr. i 2026 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -34 | -19 | -2 | -11 | -11 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -33.812 kr. i 2022 til -2.310 kr. i 2024 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -34 | -19 | -2 | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 5.891.777 kr. i 2022 til -11.225 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.892 | -25 | -2 | -11 | -11 | 0 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 5.877.092 kr. i 2022 til -11.102 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.877 | -24 | -2 | -11 | -11 | 0 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.509.677 kr. i 2022 til 495.443 kr. i 2026 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.510 | 528 | 517 | 507 | 495 | −2 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.844 | 563 | 553 | 542 | 531 | −2 % | |
| Aktiver i alt | 1.844 | 563 | 553 | 542 | 531 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.369.160 kr. i 2022 til 520.420 kr. i 2026 (−62 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.369 | 545 | 543 | 532 | 520 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 474.832 kr. i 2022 til 10.625 kr. i 2026 (−98 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 475 | 18 | 10 | 11 | 11 | 0 % | |
| Passiver i alt | 1.844 | 563 | 553 | 542 | 531 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 2 | 2 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vedbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hørsholm